Kedvelt angol nyelvű karácsonyi filmek részleteit mutatjuk be. 3 fős csapatokban lehet vetélkedni a filmekről és a karácsonyról szóló kérdésekről nagyon aranyos és finom díjakért ünnepi hangulatban.

Szeretettel meghívunk mindenkit a Könyves hagyományőrző Karácsonyi koncertjére, amelyen a Gimnázium zenekedvelő tanulói és tanárai szerepelnek.

Részletek

Régebbi események

Leány röplabda eredmények

Az idei tanévben úgy gondoltam, hogy a lányokkal is körülnézünk a budapesti diákolimpia versenyeinek háza táján.
Az Könyvesnek, ha felépül a szép, új sportcsarnoka, akkor a IV. kerület röplabda utánpótlásának a bázisiskoláját szeretnék kialakítani itt.
Ezért is gondolkodtam úgy, hogy diákjaink bekerüljenek a diákolimpia vérkeringésébe, a környező iskolák köztudatába a röplabda sportágon keresztül.

15 csapat jelentkezett, 3 csoportot alakítottak ki a szervezők. A mi csoportunkba került a tavalyi győztes csapat a IV. kerületi Csokonai Gimnázium is.
Velük játszottuk az első mérkőzést, ami 75:41 eredménnyel, vereséggel zárult. Nagyon szép játékot láttam, egyáltalán nem adták könnyen a győzelmet a lányok az ellenfélnek. Senki nem tudott 41 pontot elérni a Csokonai ellen, csak mi!

Nem veszítettük el a reményt.
A következő meccset a Leövey Gimnázium ellen játszottuk, ezt megnyerték a lányok 75:52-re.

Majd jött a 3. mérkőzés, amit hazai pályán játszottuk, mondhatom, hogy ez a meccs volt a legrosszabb játékunk, bár nehezen, de nyertünk, viszont az egyik legjobb játékosunk lesérült, így az utolsó mérkőzést nagy hátránnyal tudtuk lejátszani. A harmadik meccset tehát a Szerb Antal ellen nyertük meg 5 szettet kellett játszani, melynek a végeredménye 115:105 lett.

A sorsdöntő utolsó meccsen csak hajszálon múlt a győzelem. Sajnos 3 kezdő játékost nem engedték el a délutáni fakultációról és ez teljesen összezavarta a csapatot, mert nem az összeszokott emberek voltak a pályán! A Petrik Iskola ellen sajnos kikaptunk, bár az eredmény 89:89 lett, de ők nyertek 3:1-re.

A Könyves csapata ezzel a csoport harmadik helyén végzett, így nem jutott tovább selejtezőcsoportjából.

Pilter Zsófia, kilencedik osztályos tanuló beszámolója:

“Idén kezdtem első évemet a Könyves Kálmán Gimnáziumban.
Az előző hetekben volt szerencsém kipróbálni magamat az iskola idén indult röplabda csapatában és részese lehettem négy nagyon izgalmas röplabdameccsnek.
A csapatunk sajnálatos módon nem jutott tovább, de ettől függetlenül nagyon jó eredményt értünk el ahhoz képest, hogy először próbáltuk ki magunkat ilyen formában, és persze fantasztikus élmény is volt.
Nagyon jó csapattá fejlődtünk a hetek során és remélem, hogy jövőre is lesz helyem a csapatban.
Nagyon hálás vagyok Bóta Henriette Tanárnőnek, hogy lehetőséget nyújtott mindezen élmények megélésére.
Remélem jövőre majd újult erővel állunk bele a kihívásba másodjára és még jobb eredménnyel zárjuk a meccsek sorozatát.”

A tapasztalatokat leszűrtük, nem keseredtünk el.