A év kiemelkedő sporteredményei

1. A 2021/2022. tanév kiemelkedő diákolimpia eredményei:

Ilcsik Ivett, 8.D, tollaslabda országos diákolimpia 6. helyezett;

Kaszab Nándor, 9.C, vívás, kard egyéni, országos diákolimpia 13. helyezett;

Majoros Ádám, 11.C, atlétika, Budapesti Döntő 200m és 400m-en 2. helyezett, illetve országos diákolimpián 200m-en 8., 400m-en 11. helyezett.

2. Fórián Kata, 11.A, akrobatikus rock and roll, párosban Világkupa 5. helyezett, Európa-bajnoki 3.helyezett.

Fórián Kata és táncpartnere

3. 7-8. évfolyam év végén megrendezett házi bajnokságának eredményei:

A felsőbb évfolyamok küzdelmei után a 7-8. évfolyam is összemérhette ügyességét különböző sportágakban. Labdarúgás, kosárlabda és a röplabda sportágakra lehetett nevezni.

Célunk, hogy az alsóbb évfolyamok is versenyezhessenek, szabadidejüket az iskolában hasznosan töltsék el, osztályuknak dicsőséget szerezzenek.

Mindhárom sportágban óriási küzdelmek zajlódtak, igazi versengés alakult ki, jó volt látni az osztályfőnökök és az osztálytársak érdeklődését is, hiszen ilyen alkalmakkor teljesen más oldaláról lehet megismerni a gyerekeket.

Az eredményeket, helyezéseket az alábbi táblázatban foglaltam össze:

RÖPLABDALABDARÚGÁSKOSÁRLABDAVÉGEREDMÉNY
7.C1.2.3.2. helyezett
7.D3.3.4.3. helyezett
8.C2.1.1.1. helyezett
8.Dnem indultnem indult2.4. helyezett

A 8.C osztály (of.: Hankó Klára) nyerte tehát a vándorkupát, sok szeretettel gratulálunk a bajnokoknak, és természetesen minden csapatnak, ugyanis hihetetlen színvonalas mérkőzéseket, nagy küzdelmet és lelkesedést, sportszerű játékot láthattunk, és ez a legfontosabb!

Folytatás a következő tanévben, sok szeretettel várjuk akkor is a lelkes osztályokat!

A “házi bajnok” 8. C csapata
Az ezüstérmes 7. C csapata

4. Végezetül két egészen kiváló eredményt szeretnék kiemelni az idei tanévből:

Vizsy Domonkos, 12.C, az őszi Spar Maraton futófesztiválon, 10 km-es távon korosztálya 3. legjobb idejét futotta, 37perc 35 mp lett végül az ideje;

Szabó Milán, 12.D, a tavaszi Vivicitta futófesztiválon a félmaratonon (21 km) indult, ahol 2ó 2p 24mp alatt teljesítette a távot.